Фото пресслужби УАФ

29 липня відбулися заключні поєдинки 1/8 фіналу Євро-2020. Як повідомляє наш кореспондент, збірна України у Глазго протистояла Швеції. Матч розпочався для українців непросто, але стартовий тиск від суперників наші витримали. Після 10-ї хвилини гра вирівнялася і вже підопічні Шевченка почали створювати свої моменти. І на 27-й хвилині пройшла осмислена атака від української команди: переведення на правий фланг, філігранна передача від Ярмоленка на Зінченка, який злету невідпорно пробив – 1:0. Шведам пощастило зрівняти рахунок ще до перерви – дальній удар від Форсберга з рикошетом відновив паритет 1:1.

Протистояння знову розпочалося «з нуля». У другому таймі штанга двічі врятувала Україну від пропущеного голу, одного разу стійка була і на боці шведів. Георгій Бущан вже традиційно для цього Євро здійснив кілька ефектних сейвів. Гра поступово перейшла до екстратаймів.

Виснажені футболісти продовжували грати з останніх сил. На 97-й хвилині жахливої травми зазнав Артем Бєсєдін, який з’явився на полі кілька миттєвостей раніше. За фол проти форварда гравець збірної Швеції отримав червону картку. У більшості Україна отримала стратегічну перевагу. Замість травмованого Бєсєдіна вперше на Євро вийшов Артем Довбик. І йому судилося стати героєм всієї України. Нападник головою замкнув передачу від Зінченка на 121-й хвилині матчу – дебютний м’яч Довбика за збірну, який приніс історичний успіх для українського футболу!

Україна вирвала перемогу 2:1 і вже 3 липня у Римі вперше в історії зіграє у чвертьфіналі Євро. Суперник – збірна Англії.