Щороку 22 червня Україна вшановує День скорботи і пам’яті жертв війни – дату, що нагадує про один із найтрагічніших періодів в історії нашого народу. Саме цього дня у 1941 році розпочалося вторгнення нацистської Німеччини, яке принесло на українську землю руйнування, біль та мільйонні людські втрати.
Читайте також: 22 червня - День Скорботи і вшанування пам’яті жертв війни
Трагедія, яка торкнулася кожної родини
Друга світова війна стала тяжким випробуванням для України. За різними оцінками, вона забрала життя від 8 до 10 мільйонів українців, серед яких близько 5 мільйонів – мирні жителі.
Крім того:
- понад 2,2 мільйона українців були примусово вивезені до Німеччини;
- близько 10 мільйонів людей втратили свої домівки;
- зруйновано або пошкоджено понад 700 міст і селищ міського типу;
- майже 30 тисяч сіл зазнали руйнувань.
Масштаби втрат України стали одними з найбільших у Європі та залишили глибокий слід у пам’яті поколінь.

Україна пам’ятає: День скорботи і пам’яті жертв війни - фото з відкритих джерел
День національної пам’яті
День скорботи і пам’яті жертв війни було встановлено Указом Президента України від 17 листопада 2000 року. Щороку 22 червня по всій країні проходять пам’ятні заходи та оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання.
Пам’ять, яка має особливе значення сьогодні
Сьогодні ця дата набуває особливого змісту. Українці знову змушені відстоювати право на свободу, незалежність і мирне життя. Наші захисники та захисниці щодня боронять державу, а ворог знову намагається знищити українські міста і села.
Кращі сини й доньки України зі зброєю в руках захищають нашу землю, наше майбутнє та демократичний вибір. Тому 22 червня – це не лише сторінка історії. Це день пам’яті, вдячності та усвідомлення ціни свободи.
"Ми вшановуємо всіх, хто віддав своє життя за Україну – як у роки Другої світової війни, так і сьогодні".
Вічна пам’ять загиблим.
Щира вдячність усім, хто бореться за Україну та наближає нашу перемогу.
Раніше ми писали: 22 червня в Україні вшановують пам’ять жертв нацистсько-радянської війни.

