1 вересня 2024 року на Паралімпіаді-2024 Артем Колінько, житель Жовтих Вод, що на Дніпропетровщині, завоював 3 місце у змаганнях з боччі, у класі ВС4. Про це повідомив Микола Лукашук, голова Дніпропетровської обласної ради.

Колінько провів п'ять матчів на шляху до "бронзового" фіналу, в якому мінімально здолав представника Хорватії Давора Комара — 4:3.

Фото Миколи Лукашука

Вирішальним у медальній грі неділі, 1 вересня, став стартовий енд, який Колінько виграв із рахунком 3:0. Також українець виграв третій з чотирьох ендів із рахунком 1:0.

Таким чином Україна вперше в історії виграла паралімпійську медаль у бочі. Про це повідомило Суспільне.

Всього на дебютній для України Паралімпіаді в бочі Колінько провів шість матчів — переміг у чотирьох. Перегравали Артема лише британець Стівен Макґвайр та колумбієць Еділсон Чіка Чіка — в груповому раунді та півфіналі відповідно, які розіграють "золото".

Що відомо про спортсмена?

• 40-річний український гравець у бочу. Виступає в класі BC4 та представляє Дніпропетровщину, місто Жовті Води.
  • У 2023 році — чемпіон Європи в змішаному парному турнірі з Наталією Коненко.
  • Учасник чемпіонатів світу, в 2022 році вперше фінішував у топ-10 особистих змагань — десяте місце.

Додамо, боча (бочча, боччє) — гра з набором м'ячів з шести синього, шести червоного і одного білого або жовтого кольору, що входить до переліку паралімпійських видів спорту.

Атлети класифікуються на такі групи:

• BC1: спортсмени з целебральним паралічем, який дозволяє вдарити або кинути м'яч
  • BC2: спортсмени з целебральним паралічем, для яких кидати легше ніж для BC1
  • BC3: спортсмени з целебральним паралічем, які не можуть самостійно кинути м'яч на 3 метри, а, отже, вимушені використовувати для цього рампу
  • BC4: спортсмени з порушеннями, відмінними від целебрального параліча, що ускладнюють кидання м'яча.

Раніше ми писали: на Дніпропетровщині ще вісім тендерів винесли на розгляд робочої групи: у більшості фахівці зафіксували завищені ціни.