З російського полону 26 червня повернулися ще 160 українці, серед яких — 7 захисників з Дніпропетровської області. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський.
Під час обміну з полону повернулися захисники з Дніпропетровщини
Серед звільнених — військовослужбовці Збройних сил України, Територіальної оборони, Державної прикордонної служби, Національної гвардії, Державної спеціальної служби транспорту та Української військово-медичної академії. Також додому повернулися бійці полку «Азов», зокрема офіцерського складу.

«Дякую всій нашій команді, яка щодня працює над поверненням наших людей. Особлива вдячність усім нашим підрозділам, які на передовій поповнюють обмінний фонд для України та своєю сміливістю забезпечують нам можливість повертати людей. Памʼятаємо про всіх, хто в неволі. Перевіряємо по кожному прізвищу. Усіх маємо повернути – і військових, і цивільних», - додав Президент.

Особливістю цього обміну стало те, що майже 99% звільнених потрапили в російський полон ще у 2022 році. Більшість із них провели в неволі понад чотири роки. Про це повідомив Омбудсман України.

Загалом під час обміну вдалося повернути 58 офіцерів. Найстаршому зі звільнених військових — 66 років, наймолодшому — 26. Семеро Захисників святкуватимуть день народження вже вдома, а двоє з них зустріли його лише кілька днів тому.

За інформацією Олександра Ганжі, очільника Дніпропетровської ОВА, з російського полону повернулись 7 наших земляків.

В Офісі Омбудсмана зазначили, що представники відомства були присутні під час обміну та контролювали дотримання норм міжнародного гуманітарного права, а також інформували звільнених військових про їхні подальші права.
Робота над поверненням українців триває безперервно, а переговори щодо наступних обмінів ведуться щодня.
Раніше ми писали: Українці, які пережили російський полон, а також родини тих, хто досі перебуває у неволі, мають право на державну соціальну та фінансову підтримку. Йдеться про одноразові та щорічні грошові виплати, а також допомогу у разі загибелі людини після полону. Оформити виплати можна через Міністерство розвитку громад та територій України або через Національне інформаційне бюро. Про це повідомили в пресслужбі Міністерства розвитку громад і територій.

